Warsztaty Pisarskie Dla Seniorów 60+

Warsztaty
Termin: 2016-12-06 10:00

Miejsce: Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów KONCENTRAT zaprasza olsztyńskich Seniorów do udziału w bezpłatnych warsztatach  twórczego pisania.  

Może w tym roku warto podarować komuś w prezencie gwiazdkowym własną opowieść? Stowarzyszenie „Koncentrat” na bezpłatnych warsztatach zachęca do spisywania wspomnień, rodzinnych opowieści i porządkowania domowych archiwów.  

Rozpoczyna się czwarta edycja bezpłatnych warsztatów pisarskich dla osób powyżej 60. roku życia organizowanych w ramach projektu „PISZEMY+”. W tym roku wezmą w nich udział seniorzy z Warszawy, Łodzi, Poznania i Olsztyna. Serwis CafeSenior.pl kolejny raz patronuje tej inicjatywie.

Warsztaty są organizowane z myślą o osobach, które mają chęć się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność. Odnajdą się na nich zarówno całkiem początkujący, jak i ci, którzy od dawna piszą do szuflady albo dla wąskiego grona odbiorców, a potrzebują dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy. Dla wszystkich będzie to też po prostu dobra sposobność, by potrenować swoją sprawność językową, wyobraźnię i przyjemnie spędzić czas. Każdy uczestnik cyklu spotkań otrzyma też w prezencie wybraną nowość książkową. 

Pod okiem profesjonalnych wykładowców, przy kawie i cieście, będzie można popracować nad krótkimi tekstami, które powstaną na zajęciach i w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień. Inspiracją do snucia własnych opowieści staną się m.in. fotografie z rodzinnych albumów, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat, dzienniki i pamiętniki.

Warsztaty twórczego pisania są przeznaczone dla osób, które skończyły 60 lat i chcą:

  • zdobywać nowe umiejętności, rozwijać się i czerpać z tego przyjemność
  • pisać – dla siebie i dla innych, ale potrzebują inspiracji i motywacji
  • rozprawić się z wewnętrznym krytykiem, który nie pozwala im próbować nowych rzeczy
  • dowiedzieć się, jak wykorzystywać elementy autobiograficzne i domowe archiwa w konstruowaniu swojej opowieści
  • poznać i przećwiczyć różne techniki pisarskie
  • w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z profesjonalistami
 
Każdy uczestnik warsztatów:
  • otrzyma bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych (zawierających m.in. przydatne wskazówki, ćwiczenia, spis lektur) oraz prezent książkowy
  • dostanie dyplom poświadczający udział w warsztatach wspófinansowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  • będzie miał możliwość indywidualnej rozmowy z trenerami prowadzącymi warsztaty


Gdzie?
 Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1,  Olsztyn

Kiedy?Warsztaty składają się z trzech spotkań 6.12, 12.12 i 21.12, godz.10:00-13:00.

Zapisy na warsztaty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 667430669

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”, a  współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Więcej informacji o inicjatywie oraz porady dla osób, które chcą zabrać się za spisywanie wspomnień i rodzinnych opowieści, można znaleźć na stronie: www.piszemyplus.pl.

 

Adres
Tarasa Szewczenki 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.