Koncert Symfoniczny Z Gośćmi Z Austrii

Koncerty
Termin: 2016-12-02 19:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Szanowni Państwo,

KONCERT SYMFONICZNY Z GOŚCMI Z AUSTRII

Podczas koncertu w dniu 2 grudnia 2016r., o godz.19.00 orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą Vladimira Kiradjieva zaprezentuje publiczności cztery niezwykle oryginalne kompozycje doby okresu romantyzmu. Solistą piątkowego koncertu będzie młody austriacki wiolonczelista Jeremias Fidel. Obok dobrze znanych kompozycji – Koncertu wiolonczelowego a-moll op. 33 Camilla Saint-Seansa i Maxa Brucha – Kol Nidrei – Adagia d-moll na wiolonczelę i orkiestrę op. 47, dyrygent koncertu wprowadził do programu pozycję nieco zapomnianego polskiego romantyka Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego. Będzie to uwertura do opery Monarczyli Flibustierowi op. 30 na orkiestrę symfoniczną. Ponadto melomani w koncercie usłyszą rzadko u nas wykonywaną II Symfonię h-moll zwaną Bohaterską Aleksandra Borodina. 

Vladimir Kiradjiev to wybitny dyrygent operowy mieszkający w Wiedniu. Ukończył studia w Sofii w zakresie dyrygentury, kompozycji i prowadzenia chórów. Doskonalił swe umiejętności w Weimarze (1983 r.) u Kurta Mazura, w Sienie (1985) u Franco Ferrary, w Warnie (1987) u Karla Oesterreichera. Był m.in. szefem artystycznym wiedeńskiej Residenzorchester. Jest stałym dyrygentem gościnnym w licznych teatrach operowych, m.in. w Stadttheater w Lucernie, w Deutsche Oper w Berlinie, w Berlin Metropol Theatre, w Łotewskiej Operze Narodowej w Rydze, w Bułgarskiej Operze Narodowej, w Tatarskiej Operze Narodowej w Kazaniu. Od sezonu 2013/2014 Vladimir Kiradjiev jest pierwszym gościnnym dyrygentem w Operze na Zamku w Szczecinie. Artysta prowadził orkiestry symfoniczne w Austrii, w Niemczech, we Francji, Szwajcarii, Bułgarii, na Litwie, w Rosji, w Polsce, w Meksyku, Kolumbii i w Chinach. Współpracował z takimi gwiazdami jak m.in. śpiewacy Anna Netrebko, Elina Garanca, Maija Kovalevska, Rene Kollo, skrzypek Andrey Korsakov, klarnecistka Sharon Kam, trębacz Guy Touvron, pianista Rafał Blechacz, Ludmil Angelov, tancerz Rudolf Nureyev i wielu innych. Vladimir Kiradjiev jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu.

Wiolonczelista Jeremias Fliedl urodził się w 1999 roku w Klagenfurcie w uzdolnionej artystycznie rodzinie. Jego pierwszym nauczycielem był Igor Mitrovic, a następnie pedagogiem i opiekunem artystycznym młodego wiolonczelisty został Heinrich Schiff. Artysta od 2014 roku regularnie uczestniczy w kursach mistrzowskich m.in. prowadzonych przez Christiana Poltéra. Występuje jako solista z orkiestrami austriackimi i zagranicznymi, a także koncertuje jako kameralista. Jeremias Fliedl jest laureatem międzynarodowych konkursów wiolonczelowych m.in. Antonio Janigro w Zagrzebiu oraz w Liezen w Austrii.

2 grudnia 2016 r. godz.19.00 sala koncertowa Filharmonii

Koncert symfoniczny

Vladimir Kiradjiev (Austria) – dyrygent
Jeremias Fliedl (Austria) – wiolonczela
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Program:
Ignacy Feliks Dobrzyński – Uwertura do opery Monbar, czyli Flibustierowie op. 30 na orkiestrę symfoniczną

Camille Saint-Saëns – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 33
Allegro non troppo
Allegretto con motto
Allegro non troppo

Max Bruch –  Kol Nidrei – Adagio d-moll na wiolonczelę i orkiestrę op. 47

Aleksander Borodin – II Symfonia h-moll  Bohaterska
Allegro
Scherzo
Andante
Allegro

Bilety w cenie 40 zł normalni i 30 zł ulgowy do nabycia pon.-pt. w godz.10-18 w kasie Filharmonii oraz poprzez stronę internetową Filharmonii http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/


Źródło: filharmonia.olsztyn.pl

 

Telefon
89 527 51 75
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 2016-12-02 19:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.