Musical „Kochanie Bez Granic”

Koncerty
Termin: 2015-11-29 17:00

Miejsce: CEiIK

W niedzielę 29 listopada 2015 roku w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zostanie wystawiony musical „Kochanie bez granic”.

W musicalu występuje utalentowana młodzież i dzieci z Mrągowa, Giżycka, Kętrzyna, Biskupca i Olsztyna, a  przedstawienie jest efektem cyklu warsztatów artystycznych prowadzonych przez ekspertów przygotowujących młodzież pod względem wokalnym, teatralnym i tanecznym. 

Autorami musicalu są  Jerzy Jarosław Dobrzyński (muzyka) i Jadwiga Has (słowa piosenek) - twórcy z bogatym dorobkiem artystycznym na polskim rynku muzycznym. Adaptacją scenariusza zajęła się Agata Dowhań (zespół Alibabki).
Musical łączy polsko-słowiańskie tradycje muzyczne z trendami obecnymi we współczesnej muzyce, co nadaje mu oryginalne brzmienie. Treść libretta oparta jest na wątku miłości dwojga młodych ludzi rozdzielonych wschodnią granicą naszego kraju i odnosi się do problemów Polaków żyjących na dawnych Kresach Polski. Porusza emocje związane z koniecznością rozstań, tęsknotą, nadzieją, poszukiwaniem własnej tożsamości, a także nośne roztańczone i rozśpiewane sceny zbiorowe, pełne radości i młodzieńczej energii.  Musical posiada sceny o silnie patriotycznym przesłaniu. Realizacja jest wzbogacona scenografią multimedialną.

Musical odbędzie się 29 listopada 2015 roku o godz.17.00 w sali widowiskowej CEiIK-u.
Wstęp na koncert jest wolny.
 
Spektakl jest zrealizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży SUKCES, a dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.


Źródło: CEiIK

 

Telefon
89 513 17 36 lub 693 94 30 74
Strona WWW
Adres
Parkowa 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.