Koncert Rodzinny „Z Wizytą U Jana Sebastiana”

Koncerty
Termin: 2015-11-15 11:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Szanowni Państwo,

„Z wizytą u Jana Sebastiana” to tytuł kolejnego koncertu rodzinnego w Filharmonii. W niedzielę 15 listopada, o godz.11.00 w muzyczną podróż zabiorą dzieci Artyści - muzycy orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. A będą nimi soliści- skrzypkowie: Artur Milian, Olga Kłosowska, Yuriy Rizun, Dominika Sitarz oraz Orkiestra Smyczkowa Filharmonii pod batutą Urszuli Borejszo.

Kiedyś zapytano Jana Sebastiana Bacha, co należy robić, by stać się wybitnym muzykiem - organistą. Mistrz odpowiedział: 
- Trzeba niewiele. Nauczyć się tylko trzech rzeczy: grać, grać i grać. 
W koncercie rodzinnym muzycy orkiestry symfonicznej grając muzykę Bacha pokażą dzieciom, co należy rozbić by tę muzykę polubić. 
- Okazuje się, że trzeba niewiele. Nauczyć się tylko trzech rzeczy: słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać. 

We foyer filharmonii olsztyński Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich zaprasza na „Sztukodziałanie”, czyli czas wyobraźni i kreacji w świecie rękodzieła. Zapraszamy na ciekawą przygodę z tkaniną, masą plastyczną, kolorem,   włóczkami, filcem, cekinami i wstążkami.  Podczas spotkania będzie można już wykonać ozdoby świąteczne, rozwijając przy okazji wyobraźnię i zdolności manualne w przyjaznej atmosferze podczas kreatywnej zabawy.Prezentowana będzie również wystawa prac nadesłanych w konkursie „ Nasze Biało-Czerwone”. To konkurs na ozdobę lub gadżet inspirowany symbolami  i barwami narodowymi.
Zabawę „Sztukodziałanie” poprowadzi Alicja Borsiak-Śleszyńska, a opiekunem wystawy będzie Edyta Jurkowska - nauczycielki z naszego olsztyńskiego Pałacu Młodzieży.

Koncert rodzinny pt. „Z wizytą u Jana Sebastiana Bacha”

15 listopada 2015r. /niedziela/ godz.11.00

Wykonawcy:

Urszula Borejszo – dyrygent

Artur Milian, Olga Kłosowska, Yuriy Rizun, Dominika Sitarz – skrzypce

Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

program: (fragmenty)

Johann Sebastian Bach:
– Aria z suity orkiestrowej D-dur BWV 1068
– Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041,
– Koncert skrzypcowy E-dur BWV 1042,
– Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043
– Koncert brandenburski nr. 3 G-Dur BWV 1048
 

Bilety w cenie: normalny- 30 zł | ulgowy- 22 zł do nabycia w pn.-pt. w godz.10-18 w kasie Filharmonii oraz na dwie godziny przed koncertem. Bilety można nabyć również poprzez stronę internetową Filharmonii.


Urszula Borejszo – dyrygent

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury chóralnej dr Moniki Wolińskiej, obecnie kontynuuje edukację w klasie dyrygentury symfoniczno – operowej u prof. Elżbiety Wiesztordt. Pracę zawodową zaczęła – będąc na studiach – m.in. w Warszawskiej Operze Kameralnej, w Chórze Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej i w Stowarzyszeniu Allegrezza del Canto. Uczestniczyła w kursach oraz seminariach dyrygenckich prowadzonych m.in. przez Artura Sjögrena (USA), Rogera Treece (USA), Agnieszkę Franków-Żelazny (Filharmonia Wrocławska). Ma na koncie kilkadziesiąt koncertów zagranych w kraju i zagranicą,jest laureatką konkursów wokalnych.


Artur Milian – skrzypce

Jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i koncertmistrzem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Katowicach (1973) w klasie skrzypiec prof. Stanisława Lewandowskiego i aspiranturę w Konserwatorium Moskiewskim (1974-76) pod kierunkiem prof. Galiny Barinowej.

W roku 1971 otrzymał III nagrodę i medal na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Beethovena w Hradec w Czechosłowacji. W latach 1983-84 był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej w Bari (Włochy).

Występował jako solista i kameralista w kraju oraz za granicą. Dokonał licznych nagrań radiowych i płytowych. Był jurorem w Międzynarodowych Konkursach Muzycznych w Wiedniu (1992-95) i w Brasov (1993).

Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem College of Communications and Fine Arts Bradley University USA i Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W 1999 roku z rąk prezydenta Rzeczypospolitej otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych.


Źródło: filharmonia.olsztyn.pl

 

Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 2015-11-15 11:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.