Spotkanie I Koncert Pt. „Dydaktyk I Uczeń”

Koncerty
Termin: 2015-11-16 18:00

Miejsce: Kamienica Naujacka MOK

Koncert z cyklu Instytut Muzyki Swojemu Miastu.

Sylwetka dr hab. Katarzyny Bojaruniec, wykładowcy w Instytucie Muzyki Wydziału Sztuki UWM, oraz koncert chóru mieszanego Ars Vocale i zespołu wokalnego Musica In Via.

dr hab. Katarzyna Bojaruniec
Ukończyła PSM I i II stopnia w Olsztynie, a następnie odbyła studia dyrygenckie w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 1998 roku, już jako magister, została zatrudniona na stanowisku asystentki w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2002 uzyskała kwalifikacje na stanowisko adiunkta. Następnie w roku 2009 w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. W styczniu 2011 roku rozpoczęła pracę na stanowisku profesora UWM w Instytucie Muzyki Wydziału Sztuki UWM.
Jako dyrygentka w Instytucie Muzyki UWM, prowadzi działalność koncertową ze swoimi zespołami studenckimi: chórem mieszanym Ars Vocale oraz zespołem wokalnym Musica In Via. Z tymi zespołami zdobyła wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach muzycznych. W roku 2007 roku Kapituła Olsztyńska przyznała Katarzynie Bojaruniec nagrodę i tytuł „Talent Roku" w dziedzinie muzyki. Od 2007 roku jest dyrektorem artystycznym Festiwalu im. Feliksa Nowowiejskiego „O Warmio moja miła" w Olsztynie.

Przygotowanie i prowadzenie koncertu: dr hab. Katarzyna Bojaruniec

Imprezy w ramach cyklu Instytut Muzyki Swojemu Miastu to koncerty muzyki nie tylko poważnej, ale i filmowej czy też rozrywkowej. Wykonawcami są studenci i wykładowcy, czasem także zaproszeni przez nich goście i absolwenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obecni podczas występów mogli dotychczas usłyszeć m.in.: kolędy i pastorałki, utwory wybitnych europejskich kompozytorów oraz zespoły, takie jak Pro Forma czy Percussion Duo. W ramach cyklu odbywają się też egzaminy dyplomowe studentów.

Wstęp wolny.

Organizacja: Instytut Muzyki Wydziału Sztuki UWM
Współorganizacja: Miejski Ośrodek Kultury

Źródło: MOK

 

Telefon
89 522 13 72 (centrala), 89 522 13 70 (Informacja kulturalna)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Dąbrowszczaków 3, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 2015-11-16 18:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.