Wernisaż Poplenerowej Spychowo 2015

Wystawy
Termin: 2015-11-09 17:00

Miejsce: Galeria Sąsiedzi

Wystawa pt.  „Impresje teatralne”.

Rok 2015 – Rokiem Polskiego Teatru
Właśnie w tym roku obchodzimy 250. rocznicę powstania polskiego teatru powszechnego. Ponadto rok ten to podwójny jubileusz Teatru w Olsztynie: 90 lat istnienia Teatru oraz 70 lat Sceny Polskiej. Z tej okazji, w dniach 10-12 lipca 2015 roku, w Spychowie odbył się plener batikowy.

„Impresje teatralne”
Uczestniczkami pleneru były: Lilla Bartnikowska, Bogusława Dziuban, Krystyna Kurgan, Danuta Michałowicz, Danuta Nowicka, Bożenna Saniewska, Krystyna Sól, Janina Zalewska i Elżbieta Suchowiecka. Warsztaty prowadziła Iwona Bolińska-Walendzik. Powstałe batiki nawiązują do repertuaru olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, jego historii i architektury oraz dziejów polskiego teatru powszechnego.
Prezentowane prace to indywidualne, osobiste i niejednokrotnie zaskakujące interpretacje plakatów teatralnych, tekstów dramatycznych oraz teatralnych inscenizacji. Plener batikowy odbył się przy współudziale środków finansowych Samorządu Miasta Olsztyna.

Elżbieta Suchowiecka

Wstęp wolny.


Źródło: MOK

 

Telefon
89 522 13 72 (centrala), 89 522 13 70 (Informacja kulturalna)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Marii Rodziewiczówny 3, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 2015-11-09 17:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.