Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Sobota, 1 grudzień
2
Data : Niedziela, 2 grudzień
3
Data : Poniedziałek, 3 grudzień
4
Data : Wtorek, 4 grudzień
5
Data : Środa, 5 grudzień
6
Data : Czwartek, 6 grudzień
7
Data : Piątek, 7 grudzień
8
Data : Sobota, 8 grudzień
9
Data : Niedziela, 9 grudzień
10
Data : Poniedziałek, 10 grudzień
11
Data : Wtorek, 11 grudzień
12
Data : Środa, 12 grudzień
13
Data : Czwartek, 13 grudzień
14
Data : Piątek, 14 grudzień
15
Data : Sobota, 15 grudzień
16
Data : Niedziela, 16 grudzień
18
Data : Wtorek, 18 grudzień
19
Data : Środa, 19 grudzień
25
26
27
29
Data : Sobota, 29 grudzień
31
Data : Poniedziałek, 31 grudzień

Koncert Natalii Kukulskiej I Atom String Quartet

Koncerty
Termin: piątek, 13 listopad 19:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Koncert akustyczny - Natalia Kukulska i Atom String Quartet.

13 listopada br. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi Natalia Kukulska wraz z jednym z najlepszych kwartetów jazzowych - Atom String Quartet oraz Michałem Dąbrówką w akustycznym koncercie :„Ósmy Plan Live”.

„Ósmy Plan” to tytuł nowego, dwupłytowego albumu Natalii Kukulskiej, którego premiera miała miejsce wiosną tego roku. Natalia pracowała nad nim z mężem - Michałem Dąbrówką. Razem tworzyli kompozycje, do których Natalia napisała teksty.

Po wiosennej, klubowej trasie koncertowej, Natalia prezentuje kolejną odsłonę swojego albumu - "Ósmy Plan". Drugi krążek tego albumu, nagrany na żywo, razem z jednym z najciekawszych, jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie - Atom String Quartet. Artyści zaaranżowali utwory zupełnie inaczej. Zastępując typowe dla elektroniki brzmienia i arpeggiatory grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik, uzyskali niepowtarzalny efekt, który będzie można usłyszeć podczas  wspólnego, akustycznego koncertu w Olsztynie. Utwory w takich odsłonach zostały zarejestrowane live w Alvernia Studios pod Krakowem i weszły w skład drugiego krążka albumu.

Natalia Kukulska - znanych i cenionych polska wokalistka. Autorka tekstów i współkompozytorka piosenek. Natalia nagrała dotychczas 7 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty. “Ósmy Plan” to jej najnowsza, ósma solowa płyta, która trafiła do sklepów w lutym 2015 roku nakładem wytwórni Warner. Jest ona kolejnym po „Sexi Flexi” i „Comix" albumem, na którym artystka konsekwentnie podąża swoją, nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, która zdobyła uznanie branży, czego dowodem było łącznie osiem nominacji do nagrody Fryderyk za ostatnie albumy. Solowa dyskografia artystki to następujące tytuły: „CoMix” (2010), „Sexi Flexi” (2007), „Natalia Kukulska” (2003), „Tobie” (2001), „Autoportret” (1999), „Puls” (1997), „Światło” (1996 ).

Atom String Quartet to jeden z najciekawszych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie. „Tych czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu” (Jan „Ptaszyn” Wróblewski) od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych, m.in.: Berliner Jazztage, Jazz Baltica, Festival Veranos de la Villa Madrid, Jazz Jamboree, Ethno Jazz Festival czy Solidarity of Arts. Zespół tworzą: Dawid Lubowicz – skrzypce, Mateusz Smoczyński – skrzypce, Michał Zaborski – altówka i Krzysztof Lenczowski – wiolonczela. Kwartet odebrał nagrody “Fryderyk” za autorskie albumy: „Fade In” i „Places”. We wrześniu br. ukazał się ich najnowszy album: „AtomSPHERE”.

Michał Dąbrówka - jeden z najlepszych i najbardziej cenionych perkusistów polskich. Kompozytor i producent muzyczny. Muzyk sesyjny, który ma na swoim koncie ponad setkę albumów nagranych z czołówką polskich artystów (m.in. Woobie Doobie, Edyta Bartosiewicz, Edyta Górniak, Michał Urbaniak, Grzegorz Turnau, Adam Sztaba). Wielokrotnie zdobywał tytuł najlepszego perkusisty roku w plebiscytach branżowych magazynów takich jak „Perkusista” i „Top Drummer”. Od kilku lat coraz chętniej sięga po inne instrumenty, przeżywając na nowo fascynację syntezatorami analogowymi. W swoich produkcjach wykorzystuje również inne instrumenty perkusyjne – w utworze - „Pióropusz” gra na ksylofonie.

Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/1052490381430730/
Link do oficjalnego fanpage Natalii: www.facebook.com/NataliaKukulska/

Kontakt:

Mariusz Stasiak
Agencja Multimedialna IMAGE TEAM
tel. 602 12 15 15
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Źródło: filharmonia.olsztyn.pl

 

Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 10.12.2018