Wykład Michała Siwka

24.09-niedziela o godzinie 20:00 w Buddyjskim  Ośrodku Medytacyjnym w Olsztynie przy ul. Wyzwolenia 30A odbędzie się wykład nauczyciela Diamentowej Drogi Linii Karma Kagu Michała Siwka

"Michał Siwek  absolwent wydzialu prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Związany z buddyzmem Diamentowej Drogi od 1996 r.  W latach 2001-2002 był rezydentem ośrodka buddyjskiego w Hamburgu. Związany od lat z projektem Europe Center jako jeden z polskich delegatów. Odbył też kilka podróży na Wschód, w tym do Bhutanu, a także Nepalu, gdzie organizował m.in. zbiórkę pieniędzy na odbudowę klasztorów buddyjskich po trzęsieniu ziemi. Na prośbę Lamy Ole Nydahla  naucza podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi od 2015 r. Założyciel Fundacji Stupa House, a   aktualnie przewodniczący  Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Na co dzień aktywnie wspiera warszawski ośrodek medytacyjny. Z zawodu prawnik, ma dwoje dzieci i na stałe mieszka z rodziną w Warszawie."

Karatecy ASW Jonkowo mistrzami Białorusi!

W dniu 8 kwietnia 2017 r. reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo wzięła udział w międzynarodowym prestiżowym turnieju "V Otwartych Mistrzostwach Białorusi - Wiosna nad Niemnem", które odbyły się w Grodnie. W zawodach wzięło udział 350 zawodników z Ukrainy, Mołdawii, Rosji, Czeczenii, Tunezji, Białorusi i Polski. ASW Jonkowo reprezentowali: Patrycja Block, Jakub Grabkowski i Maksymilian Penger. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a w poszczególnych kategoriach brało udział nawet kilkudziesięciu zawodników.

Czytaj więcej: Karatecy ASW Jonkowo mistrzami Białorusi!

Red Bull Ryzyk Fizyk w Olsztynie

PEŁNA AULA PODCZAS RED BULL RYZYK FIZYK W OLSZTYNIE

We wtorek 15 listopada na Wydziale Humanistycznym UWM studenci mieli okazję uczestniczyć w nietypowym wykładzie. Red Bull Ryzyk Fizyk to serie spotkań łączące wiedzę tajemną praw fizyki z często niezrozumiałymi zjawiskami obecnymi w sportach ekstremalnych. Studenci z Olsztyna dowiedzieli się od zawodowego pilota Łukasza Czepieli oraz fizyka i wykładowcy Politechniki Wrocławskiej dr inż. Adama Sieradzkiego, m.in. w jaki sposób funkcjonuje aerodynamika samolotów akrobacyjnych w trakcie lotu.

Czytaj więcej: Red Bull Ryzyk Fizyk w Olsztynie

PoSesja Studencka 2016

Wraz z końcem sesji poprawkowej nadchodzi czas na powrót kultowego w Olsztynie wydarzenia jakim jest ●Warmińsko-Mazurska PoSesja Studencka 2015. 
Impreza odbędzie się ●25 lutego w klubie ●Nowy Mezzalians (Targ Rybny 15 / Olsztyn).
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów na imprezowe podsumowanie minionej sesji zimowej...
Wszystkie szczegóły dotyczące naszego eventu znajdziecie już wkrótce w opisie poniżej!

Czytaj więcej: PoSesja Studencka 2016

Mobilna Aplikacja Komunikacyjna

MyBus online

W sieci pojawiła się ciekawa aplikacja obsługująca rozkład jazdy autobusów oraz tramwajów komunikacji miejskiej. Mogą z niej korzystać zarówno androidowcy jak też ajfonowcy. Aplikacja ma tę przewagę nad zwykłym rozkładem jazdy znajdującym się na stronie mpk Olsztyn, że jest dopasowana do telefonu.

Czytaj więcej: Mobilna Aplikacja Komunikacyjna

Bardzo często niedziałające automaty biletowe

W mieście od jakiegoś czasu pojawiły się nowe automaty biletowe. Są zarówno w autobusach jak też na przystankach. Można w nich zakupić praktycznie wszystkie bilety, począwszy od jedno-przejazdowego, poprzez czasowe, 24 godzinne i inne. Super sprawa.

Czytaj więcej: Bardzo często niedziałające automaty biletowe

Młodzi Chcą - relacja ze spotkania

Gimnazjaliści po raz trzeci powiedzieli czego chcą

9 grudnia w bibliotece multimedialnej „Planeta 11” odbyła się finałowa debata młodzieży z dorosłymi, podsumowująca III edycję projektu „Młodzi chcą!” Jest to działanie realizowane od niemal 2 lat przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn” dzięki dofinansowaniu Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień.

Czytaj więcej: Młodzi Chcą - relacja ze spotkania