Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
3
5
Data : Sobota, 5 styczeń
11
Data : Piątek, 11 styczeń
12
Data : Sobota, 12 styczeń
13
Data : Niedziela, 13 styczeń
17
Data : Czwartek, 17 styczeń
18
Data : Piątek, 18 styczeń
19
Data : Sobota, 19 styczeń
20
Data : Niedziela, 20 styczeń
21
Data : Poniedziałek, 21 styczeń
22
Data : Wtorek, 22 styczeń
23
Data : Środa, 23 styczeń
24
Data : Czwartek, 24 styczeń
25
Data : Piątek, 25 styczeń
26
Data : Sobota, 26 styczeń
27
Data : Niedziela, 27 styczeń
31
Data : Czwartek, 31 styczeń

Koncert Marszałka

Koncerty
Termin: sobota, 6 styczeń 18:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Tradycją stało się, iż gospodarzem pierwszego koncertu w Nowym Roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej jest marszałek naszego województwa. W dniu 5 stycznia 2018 roku, o godz.19.00 „Galę operetkowo-musicalową” od noworocznych życzeń rozpocznie Pan Marszałek Gustaw Marek Brzezin. Orkiestrę symfoniczną Filharmonii poprowadzi jej dyrektor naczelny i artystyczny Piotr Sułkowski. Muzyczne spotkanie uświetni Justyna Reczeniedi – utytułowana śpiewaczka ( koloraturowy sopran liryczny), posiadająca charyzmę sceniczną oraz głos o niepowtarzalnej barwie. W jej wykonaniu usłyszymy m.in. arie z oper W. A. Mozarta, G. Pucciniego. V. Belliniego, G. Gershwina. Artystka jest laureatką wielu nagród na konkursach wokalnych. Do jednych z większych osiągnięć artystycznych śpiewaczki należą występy m.in. w Tokio City Opera w ramach japońskiego tournee Warszawskiej Opery Kameralnej w listopadzie i grudniu 2004 i 2006 roku. Od 2007 roku występowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Stale współpracuje z filharmoniami i scenami koncertowymi w Polsce i za granicą (Austria, Grecja, Hiszpania, Japonia, Kanada, Litwa, Łotwa, Liban, Niemcy, Węgry).

Ważniejsze role Justyny Reczeniedi to: Gilda w „Rigoletto” i Violetta Valery w „Traviacie” Verdiego, Despina i Fiordiligi w „Cosi fan tutte” Mozarta, Eugenia w „Il filosofo di Campagna” Galuppiego, Basia w „Krakowiakach i góralach” Kurpińskiego, Adela w „Zemście nietoperza”, Cherubin w „Weselu Figara”, Serpina w „La Serva padrona” i inne. Wokalistka z powodzeniem obraca się w różnych stylach muzycznych od opery i oratorium poprzez pieśń, operetkę, musical, muzykę filmową oraz poezję śpiewaną. Specjalnością artystki są występy w formie recitalu, łączącego różne style muzyczne i prezentujące wiele technik wokalnych: od muzyki dawnej, przez operę, operetkę, musical aż po utwory kompozytorów współczesnych.

W repertuarze koncertu marszałkowskiego w filharmonii nie może oczywiście zabraknąć walców i polek autorstwa przedstawicieli muzycznej dynastii Straussów, ani melodii z najpopularniejszych straussowskich operetek. Najsłynniejszym z rodziny był Johann Strauss II (1825-1899), najstarszy syn założyciela dynastii, Johanna Straussa I (1804-1849). On to, po efektownym debiucie – zresztą wbrew woli ojca i jeszcze za jego życia – przejął część „rządów dusz” tańczących wiedeńczyków, by wkrótce doprowadzić rodzinne imperium do szczytu powodzenia, walcami podbijając całą Europę, zarówno monarsze dwory – od wiedeńskiego, poprzez angielski, po rosyjski – jak i popularne przybytki tańca i lekkiej muzyki – również za oceanem.

 

Koncert Marszałkowski zostanie powtórzony w dniu 6 stycznia 2018 roku, o godz.18.00

 

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 21.01.2019