Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
3
5
Data : Sobota, 5 styczeń
11
Data : Piątek, 11 styczeń
12
Data : Sobota, 12 styczeń
13
Data : Niedziela, 13 styczeń
17
Data : Czwartek, 17 styczeń
18
Data : Piątek, 18 styczeń
19
Data : Sobota, 19 styczeń
20
Data : Niedziela, 20 styczeń
22
Data : Wtorek, 22 styczeń
24
Data : Czwartek, 24 styczeń
26
Data : Sobota, 26 styczeń
31
Data : Czwartek, 31 styczeń

Nie można się oprzeć wrażeniu, że kino polskie w ostatnim czasie zmieniło bieg w kierunku dobrego kina światowego. Przykłady to „Hiszpanka" Łukasza Barczyka – film o zbliżonym klimacie do „Grand Budapest Hotel" i oczywiście omawiane tutaj „Ziarno Prawdy".

Naprawdę dobrze zrobiony thriller w polskiej obsadzie. Trzymający w napięciu i z zaskakującą końcówką. Szczególnie taka właśnie końcówka jest rudna do osiągnięcia kiedy prawie wszystko już było.

Borys Langosz twórca „Rewersu" oprócz wątków sensacyjnych wkomponował w fabułę odwieczny polski antysemityzm i świetnie powiązał go z wątkiem sensacyjnym.

Małe miasteczko, Sandomierz jest miejscem rytualnych - lub może to tylko przykrywka – mordów o tle religijnym. Do akcji wkracza Teodor Szacki (Teo) prokurator ze stolicy, który nie daje się wodzić za nos i bezkompromisowo traktując wszystkich zarówno przestępców jak też bliskich i współpracowników krok po kroku zbliża się do rozwiązania sprawy.

Czy mu się to uda? Jakie będą koszty jego śledztwa? Obejrzyjcie – warto.

jar

reżyseria: Borys Lankosz
scenariusz: Borys Lankosz, Zygmunt Miłoszewski
zdjęcia: Łukasz Bielan
muzyka: Abel Korzeniowski

obsada:

Prokurator Szacki – Robert Więckiewicz
Leon Wilczur – Jerzy Trela
Barbara Sobieraj – Magdalena Walach
Klara – Aleksandra Hamkało
Grzegorz Budnik – Krzysztof Pieczyński

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Czwartek, 17.01.2019