Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
3
5
Data : Sobota, 5 styczeń
11
Data : Piątek, 11 styczeń
12
Data : Sobota, 12 styczeń
13
Data : Niedziela, 13 styczeń
17
Data : Czwartek, 17 styczeń
18
Data : Piątek, 18 styczeń
19
Data : Sobota, 19 styczeń
20
Data : Niedziela, 20 styczeń
22
Data : Wtorek, 22 styczeń
24
Data : Czwartek, 24 styczeń
26
Data : Sobota, 26 styczeń
31
Data : Czwartek, 31 styczeń

Byłam na wojnie!

Tak czułam się po obejrzeniu filmu i jeszcze rozpamiętuję. Gorąco polecam, obecność na czerwonym dywanie zawsze jest najlepszym poręczeniem ale ja chciałabym skupić się tylko na jednym słowie ,,odpowiedzialność". Film uzmysławia oraz mocno podkreśla brak odpowiedzialności zbiorowej, że cokolwiek robimy, nawet realizując politykę państwa, będąc pod stałą kontrolą i zarządzaniem zwierzchników, zawsze sami podejmujemy decyzję ze skutkami na dalsze życie. Zdecyduj sam, słyszymy w każdej ostatecznej chwili. Odpowiedzialność ! Dzięki odpowiedzialności każdego obywatela tożsamość narodowa nie degraduje się w nacjonalizm, nazizm.

Człowiek postępuje zacnie albo haniebnie, jest godny czci albo pogardy. Nasz bohater nie ma wątpliwości, umie się narazić w obronie innych, żyje w zgodzie z własnym sumieniem, z tym ,,sędzią nad sędziami". Bo konflikt z sumieniem to ,,nieszczęście nieporównywalne z żadną inną stratą" (T.Kotarbiński).

Wojna to spektakl usłany trupami ale wystarczy nie być okrutnym. W tym filmie zobaczymy bohatera bez zarzutów.

Ewa Rudnicka

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Wojenny
Produkcja: USA
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: Jason Hall
Obsada: Bradley Cooper, Sienna Miller, Luke Grimes, Jake McDorman, Cory Hardrict, Kevin Lacz

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Czwartek, 17.01.2019