Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Czwartek, 1 luty
2
Data : Piątek, 2 luty
3
Data : Sobota, 3 luty
4
Data : Niedziela, 4 luty
9
Data : Piątek, 9 luty
10
Data : Sobota, 10 luty
11
Data : Niedziela, 11 luty
13
Data : Wtorek, 13 luty
14
Data : Środa, 14 luty
15
Data : Czwartek, 15 luty
16
Data : Piątek, 16 luty
17
Data : Sobota, 17 luty
18
Data : Niedziela, 18 luty
19
Data : Poniedziałek, 19 luty
20
Data : Wtorek, 20 luty
21
Data : Środa, 21 luty
22
Data : Czwartek, 22 luty
23
Data : Piątek, 23 luty
24
Data : Sobota, 24 luty
25
Data : Niedziela, 25 luty
26
Data : Poniedziałek, 26 luty
28
Data : Środa, 28 luty

Vincent ma słabe życie. Starzeje się, nie ma pieniędzy, uprawia seks z ciężarną prostytutką, której nie jest w stanie zapłacić i nie lubi ludzi.

Oliver to chłopiec, sąsiad Vincenta, osesek nie radzący sobie z rówieśnikami, ale za to inteligentny i wrażliwy. Uczęszcza do szkoły w której jedyną pozytywną postacią wydaje się być ksiądz showman – człowiek o fantastycznym podejściu do dzieci.

Los niejako zmusza ich obu do wspólnego spędzania czasu chociaż tak naprawdę żaden z nich tego nie chce. I to jest właśnie ciekawa sytuacja. Czy przydarzyło nam się może kiedyś coś takiego? Chętnie przebywalibyśmy sobie spokojnie w swojej strefie komfortu, ale niestety życie wyznacza nam inną drogę, w której musimy zmierzyć się z sytuacjami, których nie lubimy i nie chcemy. I co się okazuje? Że był to najlepszy pomysł, a zyski są o wiele większe niż chwilowe „straty” o których zapominamy bardzo szybko. W filmie to była właśnie ta sytuacja.

„Mów mi Vincent” to film o przyjaźni dużego człowieka i małego człowieka. Związek staruszka i chłopca rozkwita w zadziwiająco szybkim tempie. Ale nie ma tam słodzenia sobie nawzajem – jest normalne życie – z tym, że bohaterowie uczą się od siebie cech, których sami nie posiadają. I tak na przykład Vincent uczy małego koszenia trawy i ciosów, a Oliver wprowadza go w świat wygranych i zwycięzców.

Bill Murray, grający w różnych filmach, ale raczej kojarzący się z rolami komediowymi („Dzień Świstaka” „Co słychać u Boba”) to aktor, który bez jednego uśmiechu na twarzy rozbawia publiczność. Tak było i tym razem chociaż ten film mimo wielu bardzo zabawnych sytuacji to raczej poważna opowieść. Miło patrzeć na wiekowego już aktora, który nie dziwaczeje na scenie, a jego kunszt aktorski z wiekiem staje się coraz bardziej wysublimowany.

Mów mi Vincent to dobry film o starości, przemijaniu, chorobie i śmierci, ale to także wyśmienita komedia dla inteligentnych ludzi.

jar

produkcja: USA
reżyseria: Theodore Melfi
scenariusz: Theodore Melfi
Bill Murray jako Vincent
Jaeden Lieberher jako Oliver
Melissa McCarthy jako Maggie
Naomi Watts jako Daka
Chris O'Dowd jako Brat Geraghty

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 15.12.2018