Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
15
16
17
18
22
23
24
25
29
30
31

Vincent ma słabe życie. Starzeje się, nie ma pieniędzy, uprawia seks z ciężarną prostytutką, której nie jest w stanie zapłacić i nie lubi ludzi.

Oliver to chłopiec, sąsiad Vincenta, osesek nie radzący sobie z rówieśnikami, ale za to inteligentny i wrażliwy. Uczęszcza do szkoły w której jedyną pozytywną postacią wydaje się być ksiądz showman – człowiek o fantastycznym podejściu do dzieci.

Los niejako zmusza ich obu do wspólnego spędzania czasu chociaż tak naprawdę żaden z nich tego nie chce. I to jest właśnie ciekawa sytuacja. Czy przydarzyło nam się może kiedyś coś takiego? Chętnie przebywalibyśmy sobie spokojnie w swojej strefie komfortu, ale niestety życie wyznacza nam inną drogę, w której musimy zmierzyć się z sytuacjami, których nie lubimy i nie chcemy. I co się okazuje? Że był to najlepszy pomysł, a zyski są o wiele większe niż chwilowe „straty” o których zapominamy bardzo szybko. W filmie to była właśnie ta sytuacja.

„Mów mi Vincent” to film o przyjaźni dużego człowieka i małego człowieka. Związek staruszka i chłopca rozkwita w zadziwiająco szybkim tempie. Ale nie ma tam słodzenia sobie nawzajem – jest normalne życie – z tym, że bohaterowie uczą się od siebie cech, których sami nie posiadają. I tak na przykład Vincent uczy małego koszenia trawy i ciosów, a Oliver wprowadza go w świat wygranych i zwycięzców.

Bill Murray, grający w różnych filmach, ale raczej kojarzący się z rolami komediowymi („Dzień Świstaka” „Co słychać u Boba”) to aktor, który bez jednego uśmiechu na twarzy rozbawia publiczność. Tak było i tym razem chociaż ten film mimo wielu bardzo zabawnych sytuacji to raczej poważna opowieść. Miło patrzeć na wiekowego już aktora, który nie dziwaczeje na scenie, a jego kunszt aktorski z wiekiem staje się coraz bardziej wysublimowany.

Mów mi Vincent to dobry film o starości, przemijaniu, chorobie i śmierci, ale to także wyśmienita komedia dla inteligentnych ludzi.

jar

produkcja: USA
reżyseria: Theodore Melfi
scenariusz: Theodore Melfi
Bill Murray jako Vincent
Jaeden Lieberher jako Oliver
Melissa McCarthy jako Maggie
Naomi Watts jako Daka
Chris O'Dowd jako Brat Geraghty

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 16.10.2018