Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
15
16
17
18
22
23
24
25
29
30
31

John Wick był najlepszym płatnym zabójcą w USA, który dla ukochanej żony postanowił żyć uczciwie. Po jej śmierci pozostaje mu tylko samochód i ostatni prezent od ukochanej. Nie dane mu będzie jednak w spokoju opłakiwać śmierć żony. Syn rosyjskiego bossa mafijnego, nie znając tożsamości tytułowego bohatera, włamuje się do jego domu i odbiera Johnowi pamiątkę po żonie. Zemsta jest kwestią czasu. Gdy przestępczy światek dowiaduje się, że Wick wrócił do branży, zamiera w przerażeniu, a rosyjski mafioso wydaje na niego wyrok śmierci. Już wkrótce zemsta zbierze krwawe żniwo…

„John Wick” to powrót do dobrego, starego kina akcji za którym miłośnicy tego gatunku od dawna tęsknili. Twórcy filmu od początku zaciekawiają widza i trzymają w niepewności. Wszyscy zadają sobie pytanie: kim właściwie jest John Wick? Kim jest ten chłodny, opanowany i tajemniczy twardziel, że budzi taki postrach? Sytuacja wyjaśnia się po ok. 20 minutach filmu po czym zaczyna się rasowe kino akcji. Twórcy postarali się, aby widzowie ani na chwilę się nie nudzili, scenariusz jest przemyślany i spójny, muzyka dobrana genialnie a bohaterowie wyraziści, co w połączeniu ze świetnym czarnym humorem tworzy rewelacyjny klimat. Polecam!

d.

gatunek: Thriller, Akcja
czas trwania: 101 min.
produkcja: Chiny, Kanada, USA
premiera: 5 grudnia 2014 (Polska) 19 września 2014 (świat)
reżyseria: David Leitch, Chad Stahelski
scenariusz: Derek Kolstad
obsada: Keanu Reeves, Adrianne Palick, Willem Dafoe, Michael Nyqvist, Alfie Allen

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 16.07.2018