Tej jesieni nie będzie spokojnie – ulice, miejskie zakamarki i biblioteczne mury opanują kryminalne intrygi. Ale spokojnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zadba o odpowiednią ochronę dla swoich Czytelników. Bo gdzie jest intryga, tam powinien pojawić się odpowiedni detektyw. A w zastępach olsztyńskich bibliotekarzy nie brakuje tajnych agentów z licencją na czytanie!
Jak wieść niesie – tej jesieni Olsztyn czyta kryminały! A w zasadzie nie tylko czyta, ale też pisze!

Jeśli do tej pory kojarzyliście kryminał z miałką literaturą i zbywaliście drwiącym półuśmiechem, teraz wszystko może się zmienić. Już sam fakt przyznania powieści – jakby nie było z kryminalną intrygą dość wyraźną – Literackiej nagrody Nike "Ciemno, prawie noc" Joanny Bator może być odpowiednim impulsem, by pamiętać, że lekceważyć kryminałów nie wypada. Biblioteka przygotowała szereg imprez oscylujących wokół mrocznych wątków, warto więc zajrzeć na ich stronę internetową. Ale nie tylko w bibliotecznych murach będzie się działo!

Na tych najodważniejszych czekać będzie jesienna, klimatyczna, oczywiście literacka gra miejska. Rdzeń gry tworzony jest przy współudziale autora kryminalnej trylogii z Olsztynem w tle czyli Tomasza Białkowskiego. W intrydze maczają też palce Paweł Jaszczuk oraz Krzysztof Beśka. Dzięki Arkowi Stankiewiczowi (Studio foto Czarna Offca) na plakatach zobaczycie klimatyczny fragment Olsztyna i tajemniczą postać... które nie będą obojętne dla przebiegu gry...

Będą też nagrody... łatwo połączyć fakty, jeśli zna się nazwiska. Wydawnictwo Oficynka zadba o to, by niektórzy z uczestników gry zostali sowicie i literacko wynagrodzeni.

A to jeszcze nie wszystko! Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie chcą też, by olsztynianie ale i ci, którzy jedynie odwiedzili nasze miasto na przykład w czasie wakacji pokazali jaki jest Olsztyn widziany ich oczyma! Stąd pomysł na konkurs "Tajemniczy Olsztyn" - za pomocą zdjęcia, krótkiego filmiku amatorskiego czy opowieści. Liczą, że przedstawiany Olsztyn, będzie miastem pełnym uroku, tajemnic i czaru. Nie pocztówkowy i oklepany, a niezwykły i osobisty!

Pełną ofertę jesiennych bezpłatnych zajęć w bibliotekach można znaleźć na http://www.mbp.olsztyn.pl/pdf/ol_czyta_krym_oferta_filii.pdf

Informatorzy: www.mbp.olsztyn.pl oraz Facebook/Olsztyn czyta a także Facebook/Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

Skrzynka kontaktowa:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 20.10.2018