Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Większość z nas oswoiła się z istnieniem wszechobecnych korporacji – wielkich tworów handlowo – usługowych. Bywa, że ułatwiają nam życie lub dają zatrudnienie, ale równie często próbują wycisnąć z nas co się tylko da – jeżeli na to pozwolimy.

Od jakiegoś czasu idąc na pocztę z zamiarem wysłania pieniędzy do osoby nie posiadającej konta bankowego lub po prostu lubiącej otrzymywać pieniądze do rąk własnych za pośrednictwem listonosza – nie używamy już do tego celu druku przekazu pocztowego.

Do tej pory wypełnialiśmy kilka rubryczek z kwotą, nadawcą odbiorcą itd., następnie przekazywaliśmy pani w okienku wypełniony kilkakrotnie druczek – myląc się wcześniej kilka razy, co zmuszało nas do ponownego wypełniania wszystkich rubryczek – pani taki druczek wpisywała do komputera, odrywała jego ostatnią część i przekazywała nam jako potwierdzenie wpłaty pieniędzy.

Poczta uprościła te procedury. W tej chwili można w okienku podyktować treść przekazu lub dać ekspedientce karteczkę wyrwaną z zeszytu, na której rozpisaliśmy wszystkie dane do wpłaty. Można też posłużyć się telefonem komórkowym czy tabletem, w którym te wszystkie dane umieściliśmy wcześniej lub zostały nam przesłane w e-mailu lub sms - ie przez osobe, która czeka na pieniądze.

Generalnie to chyba lepsze rozwiązanie chociaż miałem wrażenie, że operacja na poczcie trwała dłużej – może dlatego, że to my wybieramy sposób zapisu na kartce i pani w okienku ma za każym razem nową sytuację do ogarnięcia, a nie jak było dotychczas taki sam druczek, te same rubryczki, a więc także bardzo podobny zakres czynności do wykonania. Z braku rubryczek do wypełnienia może wyniknąć kolejne niebezpieczeństwo – możemy nie umieścic na kartce wszystkich pożądanych przez pocztę informacji, a co za tym idzie jeśli ich nie pamiętamy to odejdziemy z kwitkiem, a raczej bez niego.

Popatrzymy i poobserwujemy czy ten system się sprawdzi.

 

bol

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Niedziela, 21.01.2018