Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Czwartek, 1 luty
2
Data : Piątek, 2 luty
3
Data : Sobota, 3 luty
4
Data : Niedziela, 4 luty
9
Data : Piątek, 9 luty
10
Data : Sobota, 10 luty
11
Data : Niedziela, 11 luty
13
Data : Wtorek, 13 luty
14
Data : Środa, 14 luty
15
Data : Czwartek, 15 luty
16
Data : Piątek, 16 luty
17
Data : Sobota, 17 luty
18
Data : Niedziela, 18 luty
19
Data : Poniedziałek, 19 luty
20
Data : Wtorek, 20 luty
21
Data : Środa, 21 luty
22
Data : Czwartek, 22 luty
23
Data : Piątek, 23 luty
24
Data : Sobota, 24 luty
25
Data : Niedziela, 25 luty
26
Data : Poniedziałek, 26 luty
28
Data : Środa, 28 luty

Większość z nas oswoiła się z istnieniem wszechobecnych korporacji – wielkich tworów handlowo – usługowych. Bywa, że ułatwiają nam życie lub dają zatrudnienie, ale równie często próbują wycisnąć z nas co się tylko da – jeżeli na to pozwolimy.

W mieście od jakiegoś czasu pojawiły się nowe automaty biletowe. Są zarówno w autobusach jak też na przystankach. Można w nich zakupić praktycznie wszystkie bilety, począwszy od jedno-przejazdowego, poprzez czasowe, 24 godzinne i inne. Super sprawa.

Od jakiegoś czasu idąc na pocztę z zamiarem wysłania pieniędzy do osoby nie posiadającej konta bankowego lub po prostu lubiącej otrzymywać pieniądze do rąk własnych za pośrednictwem listonosza – nie używamy już do tego celu druku przekazu pocztowego.

Do tej pory wypełnialiśmy kilka rubryczek z kwotą, nadawcą odbiorcą itd., następnie przekazywaliśmy pani w okienku wypełniony kilkakrotnie druczek – myląc się wcześniej kilka razy, co zmuszało nas do ponownego wypełniania wszystkich rubryczek – pani taki druczek wpisywała do komputera, odrywała jego ostatnią część i przekazywała nam jako potwierdzenie wpłaty pieniędzy.

Poczta uprościła te procedury. W tej chwili można w okienku podyktować treść przekazu lub dać ekspedientce karteczkę wyrwaną z zeszytu, na której rozpisaliśmy wszystkie dane do wpłaty. Można też posłużyć się telefonem komórkowym czy tabletem, w którym te wszystkie dane umieściliśmy wcześniej lub zostały nam przesłane w e-mailu lub sms - ie przez osobe, która czeka na pieniądze.

Generalnie to chyba lepsze rozwiązanie chociaż miałem wrażenie, że operacja na poczcie trwała dłużej – może dlatego, że to my wybieramy sposób zapisu na kartce i pani w okienku ma za każym razem nową sytuację do ogarnięcia, a nie jak było dotychczas taki sam druczek, te same rubryczki, a więc także bardzo podobny zakres czynności do wykonania. Z braku rubryczek do wypełnienia może wyniknąć kolejne niebezpieczeństwo – możemy nie umieścic na kartce wszystkich pożądanych przez pocztę informacji, a co za tym idzie jeśli ich nie pamiętamy to odejdziemy z kwitkiem, a raczej bez niego.

Popatrzymy i poobserwujemy czy ten system się sprawdzi.

 

bol

MyBus online

W sieci pojawiła się ciekawa aplikacja obsługująca rozkład jazdy autobusów oraz tramwajów komunikacji miejskiej. Mogą z niej korzystać zarówno androidowcy jak też ajfonowcy. Aplikacja ma tę przewagę nad zwykłym rozkładem jazdy znajdującym się na stronie mpk Olsztyn, że jest dopasowana do telefonu.

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Czwartek, 17.01.2019