Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
6
7
8
13
14
21
22
26
27
28
29

W dniu 3 marca 2018 r. w Barcelonie odbyły się "Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii Karate Kyokushin", które zgromadziły blisko 240 zawodników z całej Europy, w tym z takich krajów jak: Włochy, Francja, Belgia, Rosja, Węgry, Rumunia, Szwajcaria, W. Brytania, Niemcy, Izrael oraz Polska. W turnieju udział wziął reprezentant Akademii Sztuk Walki Jonkowo Maksymilian Penger, który w swojej kategorii wagowej 14-15 lat, +75 kg wywalczył złoty medal zostając tym samym mistrzem Hiszpanii. W walce z zawodnikiem z Rosji, Andrey Lvovem, Maksymilian pokazał, że jest w wysokiej formie. Pojedynek prowadził pod swoje dyktando, ostatecznie zdobywając pół punktu - wazarii po wyprowadzeniu celnego kopnięcia bocznego z wyskoku (may tobi mawashi geri). Do końca walki reprezentant Polski i Jonkowa nie dał już sobie odebrać zwycięstwa. O tym w jakiej formie jest Maksymilian świadczy to jak wielkie wrażenie zrobił nie tylko na widzach ale i swoim kolejnym rywalu, który po obejrzeniu pierwszej walki Polaka... zrezygnował ze starcia z nim. 

Dodatkowo Maksymilian wystartował w kategorii juniorów, 16-17 lat, + 75 kg, ponieważ w połowie roku rozpocznie starty w tej właśnie kategorii. Stoczył w niej jedną walkę, z zawodnikiem z Węgier, Peterem Paradim. Tym razem reprezentant ASW Jonkowo musiał uznać wyższość rywala, który górował nad nim warunkami fizycznymi, a przede wszystkim był od niego cięższy o blisko 30 kg, co stanowi przepaść w tego rodzaju pojedynkach. Polak przegrał przed czasem przez Ippon (cały punkt) po celnym kopnięciu przeciwnika na głowę. W walce o drugie miejsce Maksymilian miał zmierzyć się z zawodnikiem z Francji. Ten również z powodu porażki z Węgrem i odniesionej kontuzji, podobnie jak Polak nie przystąpił do walki. Tym samym zawodnik z Jonkowa ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Pomimo to na uznanie zasługuje wielkie serce do walki jakie pokazał Maks na tatami w Hiszpanii oraz forma, która dopiero zaczyna rosnąć przed głównymi turniejami w bieżącym roku - podsumowuje sensei Marek Bębenek, trener zawodnika. Cenne doświadczenie zdobyte podczas międzynarodowego turnieju w Hiszpanii z pewnością zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Brawo Mask, brawo ASW Jonkowo.

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 22.09.2018