Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
15
16
17
18
22
23
24
25
29
30
31

- Przez ponad miesiąc 15-osobowa grupa uczniów brała udział w serii warsztatów, których tematyka skupiała się na relacjach pomiędzy młodzieżą a dorosłymi- mówi Kamila Radzimińska - Arczak, pomysłodawczyni projektu ze Stowarzyszenia „Młyn”.
– Celem tych spotkań było sprzyjanie rozwojowi młodych ludzi poprzez wsparcie ich naturalnych zasobów, których oznaką jest ciekawość, otwartość i szczerość. Prawdziwym finałem warsztatów jest debata młodych z dorosłymi, stanowiąca okazję do praktycznego wykorzystania zdobytych umiejętności i nawiązania pozytywnych kontaktów pomiędzy pokoleniami- dodaje Kamila. - W ciągu kilku wcześniejszych spotkań młodzi uczestnicy sami określili interesujących ich dorosłych oraz wypracowali szereg pytań, które były punktem wyjścia do debaty.

Podczas spotkania po stronie „dorosłych” zasiedli ciekawi Olsztyniacy:
- siostra zakonna (siostra Ewa Ginda),
- sportowiec ze światowymi sukcesami i jednocześnie pracownik więzienia (Tomasz Szewczak),
- buddystka (Paulina Czaja),
- obcokrajowiec (Jeffrey Taylor),
- blogerka (Monika Bułakowska),
- podróżnik (Paweł Wielgan).

Kamila mówi o nieprzypadkowym wsparciu udzielonym przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. - Podczas zajęć kładziemy nacisk na akcentowanie pozytywnych cech dzisiejszej młodzieży jako ogółu, nie zapominamy o wzmacnianiu indywidualnych zasobów każdego uczestnika oraz wspieraniu integracji rówieśniczej.

Dodatkowym walorem projektu jest miejsce finałowego spotkania. Wybór „Planety 11” jest bowiem uzasadniony. Ten projekt idealnie wpisuje się w aktualny trend polegający na przybliżaniu bibliotek mieszkańcom oraz wykorzystywanie ich przestrzeni do działań prospołecznych, na przykład takich międzypokoleniowych spotkań.

Zainteresowanie udziałem w projekcie wśród uczniów gimnazjum nie maleje, dlatego realizatorzy już dziś zapowiadają kolejną edycję, która rozpocznie się po zimowych feriach.

 

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Środa, 19.09.2018