Gian Carlo Menotti "Amahl i nocni goście" (Amahl and Night Visitors). Opera w jednym akcie.

Serdecznie polecam wydarzenie, które zostało zrealizowane przy współpracy z Teatrem im. Stefana Jaracza, wprowadza nas w nastrój świąteczny, to dla tych, którzy nie będą go szukać w Centrach Handlowych.

Opera o historii starej jak świat, dodam, że w języku polskim. Trzej Królowie podążając za nietypową gwiazdą trafiają do biednej chaty. Tu spotykają wdowę z chorym synem. Chłopiec w zamian za dobre serce odzyskuje sprawność w nodze i podąża z wędrowcami aby podziękować za cud wyleczenia dzieciątku Jezus.

Rolę matki wyśpiewała piękna sopranistka Iwona Socha z Krakowa. Mały pasterz to debiut Jasia Sułkowskiego, który na co dzień gra na skrzypcach, tu śpiewa sopranem. 

Z kuluarów wiem, ze jednego z królów zagrał ksiądz. 

Pracownia tańca Pryzmat dodała przedstawieniu lekkości i świeżości. Balet zagrał role wiejskich dzieci, które miały zabawić gości, królów strudzonych wędrówką. 

Po przerwie widzowie otrzymali na Mikołajki prezent w postaci kolęd i świątecznych piosenek w nowej lekkiej aranżacji w wykonaniu olsztyńskiego zespołu kameralnego ProForma. Moją uwagę przykuł boski głos dyrygenta.

Całość dopina przepiękna wystawa olsztyńskiej malarki Smerek-Bieleckiej, jestem pod ogromnym wrażeniem. Zapraszam na pierwsze piętro, nie można jej nie zobaczyć!

Fantastyczne jest to, ze nareszcie olsztyńscy artyści działają razem, muzycy z filharmonii, aktorzy z teatru, chór, tancerze, zespół muzyczny, malarka, życzymy sobie więcej takiej udanej współpracy. 


Agnieszka Kobs

{gallery width=220 height=165}modules/amahl{/gallery}

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.