Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
4
7
11
16
Data : 2018-08-16
17
Data : 2018-08-17
18
Data : 2018-08-18
19
Data : 2018-08-19
25
Data : 2018-08-25
26
Data : 2018-08-26

Pięciu mężczyzn w sile wieku i piękna pani inspektor, która pojawia się, aby przeprowadzić kontrolę podupadającego sanatorium- tak rozpoczyna się spektakl Andropauza 2, który miałam przyjemność obejrzeć w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM.

Perypetie kuracjuszy i lekarza, który zmaga się z problemami finansowymi kliniki w zabawny i przystępny sposób dotykają tematu przemijania. Andropauza z definicji objawia się u mężczyzn spadkiem hormonów, sił witalnych, utratą wiary we własną męskość. Tylko czym jest ta męskość? Okazuje się, że koncepcja jurnego męskiego 50-latka upada w zderzeniu z potrzebami kobiet. To pani inspektor- piękna, młoda, zaradna wskazuje na wartości, które w jej oczach czynią mężczyznę męskim.
Zdaje się, że wiele kobiet nie potrzebuje faceta z journala - wysportowanego i super sprawnego. Atrybuty młodości w szerszej perspektywie tracą na znaczeniu. Liczy się czułość, uczciwość, dystans do siebie i poczucie humoru. To czyni mężczyznę męskim i sprawia, że jego partnerka kwitnie.

Spektakl lekki i przyjemny w doborowej oprawie muzycznej jest świetną propozycją dla widzów nawet przed 50-tym rokiem życia.

Uma

Andropauza 2- czyli męska rzecz jak być z kobietą
reż. Jan Jakub Należyty
obsada (zamiennie) : Maciej Damięcki, Marek Siudym, Piotr Skarga, Dariusz Gnatowski, Andrzej Beya- Zaborski, Michał Pietrzak, Piotr Dąbrowski, Jacek Kawalec, Matylda Damięcka, Alicja Dąbrowska, Agata Załęcka
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM ul. B. Dybowskiego 11 Olsztyn

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 21.08.2018