Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
4
7
11
16
Data : 2018-08-16
17
Data : 2018-08-17
18
Data : 2018-08-18
19
Data : 2018-08-19
25
Data : 2018-08-25
26
Data : 2018-08-26

"Rewizor" - wybitna sztuka Gogola, wyreżyserowana przez Giovanny'ego Castellanosa. Świat przedstawiony został osadzony w prowincjonalnym miasteczku w latach komunistycznych. Typowa dla tego okresu scenografia mogła przyprawić co starszego widza o swoiste przeniesienie w czasie. Lokalne elity miasteczka na czele z Horodniczym spodziewają się wywołującej powszechny popłoch wizyty rewizora ze stolicy. Sztuka łączy ze sobą elementy komedii jak i dramatu. Z jednej strony widza może uderzyć spora dawka wkradającej się w najciemniejsze zakamarki człowieczeństwa - satyry jak i paranoi.Tytułowy Rewizor choć jest oczywistym figurantem, wyłania na światło dzienne ludzkie skłonności do konformizmu, ulegania wpływom jak i hipokryzji. Pomimo osadzenia akcji 30-40 lat wstecz, wiele z zachowań bohaterów można z powodzeniem odnieść oraz przypisać współczesnemu człowiekowi. Prawdziwego zawrotu głowy można dostać gdy widz wpadnie w nurt myślenia "czy właściwie w tym kraju coś się zmieniło..." Świetna gra aktorska dopełnia całości i pozwala wczuć się w pełni w klimat przedstawienia. Nic nie pozostanie tajemnicą. UWAGA! REWIZJA!

Witek Bazylow

Reżyseria: Giovanny Castellanos
Tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska

Występują:
Katarzyna Kropidłowska 
Wiesława Niemaszek-Szymańska 
Agnieszka Pawlak  
Irena Telesz  
Marian Czarkowski 
Cezary Ilczyna  
Grzegorz Jurkiewicz  
Marcin Kiszluk 
Maciej Mydlak  
Paweł Parczewski 
Marcin Tyrlik  
Łukasz Dąbrowski  

Realizacja: Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Muzyka: Marcin Rumiński
Ruch sceniczny: Anka Jankowska

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 21.08.2018