„Muzyczna Majówka" czyli rodzinna filharmonia w Filharmonii Warmińsko Mazurskiej

W tę niedziele jeszcze przed południem w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zrobiło się wyjątkowo gwarno. Zamiast stukania eleganckich obcasów tym razem słychać było rozbiegane dzieciaki. Do tego Orkiestra Symfoniczna zaprezentowała się w składzie nad wyraz dętym (ale nie nadętym) i szarpanym (ale nie poszarpanym). Zapewne dla większości małych słuchaczy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej było to pierwsze „starcie" z profesjonalną orkiestrą tym razem w skromniejszym, niż na koncertach symfonicznych, składzie.

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pełną parą zagościła wiosna i przy wtórach koncertu na wiolonczelę i orkiestrę dętą Friedricha Guldy wszyscy bujali się w rytm muzyki. Pod stanowczą i melodyjną batutą Barbary Dragan Orkiestra Symfoniczna rozpoczęła pięcioczęściowy koncert swobodnym utworem. Solową grę wiolonczelistki Izabeli Buchowskiej przeplatały perkusja i gitara, które wyłaniały się z tła instrumentów dętych.

Razem z kolejną, bardziej jazzową kompozycją autorstwa Bartka Smragiewicza, na sali zaczęła panować piknikowa atmosfera. Dzieciom niełatwo było się skupić na spokojnym słuchaniu muzyki, toteż zaczęły rozrabiać. Organizatorzy tego koncertu przygotowali się na tę ewentualność - każdy z utworów był przeplatany opowieścią o poszczególnych instrumentach oraz krótkimi konkursami. Urozmaiceń z myślą o świeżych fanach filharmonii było wiele.

W repertuarze prócz solowych dźwięków wiolonczeli znalazł się także marsz, który na dobre zainspirował wszystkich do zabawy. Rozbawiona widownia chciała więcej i więcej - toteż Orkiestra Symfoniczna razem z dyrygentką Barbarą Dragan zdecydowała się jeszcze raz uszczęśliwić młodą widownię i niemniej rozbawionych rodziców dźwiękami porywającego marszu. Zaraz po bisie i długich oklaskach pomaszerowaliśmy w rytm marszu cieszyć się dalej słonecznym popołudniem.

Patrycja

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.