W niedzielę 26.04 w olsztyńskiej Hali Urania odbył się koncert polskiego zespołu rockowego Hey. Koncert był częścią akustycznej trasy Hey Unplugged. W maju prezentowane utwory ukażą się w formie albumu.

Autorem świeżo brzmiących aranżacji był Marcin Macuk, który współpracował z zespołem także przy produkcji poprzedniego, pokrytego potrójną platyną, akustycznego krążka MTV Unplugged.

SREBRNI WINOWAJCY
Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu, po raz kolejny udowodniła, że jest artystką przez wielkie „A”. Chwilami uwodziła publiczność delikatnym, kobiecym tembrem głosu, by za chwilę zaskoczyć drapieżnym, ostrym wokalem, który brzmiał szczególnie efektownie przy akompaniamencie melodyjnych instrumentów „bez prądu”. Akustyczne instrumentarium gościnnie wzbogacił Olsztynianin Dominik Trębski. Nie zabrakło zarówno starszych przebojów zespołu, jak i piosenek z najnowszych płyt - wszystkie utwory zaprezentowane były w zupełnie nowej, ciekawej stylistyce. Ku zaskoczeniu publiczności, jeden z utworów wokalistka spędziła na… krześle. Dopiero pod koniec koncertu przyznała, co było przyczyną – niebotycznie wysokie, srebrne szpilki, tak niewygodne, że zmusiły artystkę do chwili odpoczynku.

TANECZNA „ZAZDROŚĆ”
Hey pożegnał się z olsztyńską publicznością przepiękną, taneczną aranżacją „Zazdrości”, zagraną jako bis. Po koncercie wokalistka znalazła czas dla fanów – były rozmowy, wspólne zdjęcia, autografy. Zapytana o wrażenia, Kasia stwierdziła, że publiczność była świetna, a samo granie akustyczne bardzo się jej podoba. Niemniej jednak czuła się przytłoczona wielkością sali koncertowej, która w dużej mierze pozostała pusta. Wokalistka raczej wolałaby wystąpić w bardziej kameralnym miejscu, chociażby na scenie teatralnej. Dlaczego więc publiczność nie była tak liczna, jak można było się tego spodziewać? „Kaśka jak zwykle była cudowna!” – mówi 18-letnia Monika, fanka Hey. – „Dała z siebie sto procent, ona już taka jest. Jednak bilety były zbyt drogie i przez to właśnie zmarnował się potencjał zespołu.” 

CO NOWEGO
Pytana o plany na przyszłość, Kasia zdradziła, że oprócz majowej płyty z utworami unplugged, jesienią możemy spodziewać się krążka z nowym repertuarem. Jaki będzie klimat albumu? Niestety, wokalistka nie chciała uchylić rąbka tajemnicy. Czekamy z niecierpliwością!

amylee

{gallery}hey-bez-pradu{/gallery}

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.