Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
4
7
11
16
Data : 2018-08-16
17
Data : 2018-08-17
18
Data : 2018-08-18
19
Data : 2018-08-19
25
Data : 2018-08-25
26
Data : 2018-08-26

Może nie wszyscy wiedzą, ale od kilku tygodni w naszym mieście pojawiły się nowe możliwości podróżowania komunikacją miejską. I nie chodzi tutaj póki co o tramwaje, ale o ceny biletów. Do tej pory sytuacja była jednoznaczna – kupowaliśmy bilet za 2,90 zł i mogliśmy przejechać jednym autobusem z miejsca A do miejsca B.

W tej chwili możliwości jest więcej. Możemy kupować bilety czasowe. I tak bilet półgodzinny kosztuje nas tyle samo co jednorazowy jednak możemy przesiadać się do różnych autobusów – jeżeli zmieścimy się oczywiście w 30 minutach, Są także bilety 45 minutowe, 90 minutowe, a nawet całodzienne za 10 złotych – możemy na takim bilecie podróżować od momentu jego skasowania przez 24 godziny – nie ma limitu na ilość przejechanych kilometrów czy liczbę autobusów, z których korzystamy. 

Docelowo wszystkie bilety będą obejmowały także tramwaje. Tak więc jadąc np. z Pieczewa do Kortowa przez centrum możemy wsiąść do autobusu na Pieczewie, dojechać do tramwaju przy Realu, przesiąść się, dojechać do Wysokiej Bramy, a następnie załatwić szybka sprawę i wsiąść do autobusu lub tramwaju jadącego do Kortowa. Prawdopodobnie uda się to zrobić na jednym bilecie 45 lub 90 minutowym.

Jak nas poinformował Pan Piotr Czajkowski z ZDZiT – wszystkie bilety można kupić w kioskach Ruchu, w automatach na przystankach (działających) lub też w automatach autobusowych.

Tutaj można obejrzeć dokładny cennik biletów:
http://www.zdzit.olsztyn.eu/transport-publiczny/taryfa-a-bilety/cennik/885

Instrukcja obsługi automatów biletowych:
http://kartamiejska.olsztyn.eu/Info/JakToDziala

Red.

 

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 20.08.2018